ROK 2003

II-gi Drużynowy Puchar Szkół pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba

W zorganizowanych dnia 17.05.03 zawodach wędkarskich dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich wystartowało siedem pięcioosobowych drużyn.

Spławikowe Mistrzostwa Koła

W rozegranych dnia 04.05.03 na zalewie w Nowej Dębie Spławikowych Mistrzostwach Koła tytuły zdobyli:

• kategoria seniorów:         Jargieło Mirosław,
                                                 Łagoda Grażyna,

• kategoria juniorów:          Tomczyk Łukasz,

• kategoria kadetów:          Kędzierski Robert.

XV-te Zawody Wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Dnia 31.05.03 zorganizowaliśmy piętnaste zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Łącznie w imprezie udział wzięło 140-u uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe.

Zgodnie z duchem imprezy "Tu nie ma przegranych" dla każdego uczestnika przygotowaliśmy paczkę ze słodyczami i drobnymi upominkami rzeczowymi.

Zawody spinningowe z cyklu "Grand Prix" Okręgu PZW Tarnobrzeg

XII Boleń Wisły im. St. Korczyńskiego

W rozegranych dnia 03.08.03 na rzece Wiśle zawodach wystartowało 19-tu spinningistów.

Zwycięzcą został kol. Kaleta Michał z Koła nr 5 Stalowa Wola. Miejsca drugie i trzecie zajęli członkowie naszego Koła - kol. Wawrzonek Robert i kol. Ziober Jan. Puchar za "sztandarową"  rybę zawodów tj. największego bolenia odebrał kol. Mazur Piotr, także członek naszego Koła.

Wędkarskie Lato pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba

Zawody wędkarskie dla najmłodszych członków Koła - "Wędkarskie Lato 2003" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. W zawodach zwyciężył i puchar odebrał Chmielowiec Marcin.

Sprzątanie Zalewu

W zorganizowanym dnia 20.09.03 w ramach akcji "Sprzątanie Świata" sprzątaniu brzegów i terenów przyległych do zbiornika "Zalew" uczestniczyli uczniowie klas Vi VI Szkoły Podstawowej nr 3.

Po zakończeniu sprzątania - zasłużony posiłek dla jego uczestników.

Zawody Rodzinne

Dnia 21.09.03 rozegrane zostały cykliczne integracyjne zawody wędkarskie "Zawody Rodzinne".

Wystartowały 22 rodziny wędkarskie.

Połowy były obfite - łącznie złowiono 23,5 kg ryb. Zorganizowane po wędkowaniu ognisko pozwoliło uczestnikom na odbudowanie nadwątlonych podczas intensywnego wędkowania sił oraz uzupełnienie straconych kalorii.

Po tak udanej imprezie wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok spotkamy się ponownie.

Przebudowa Zalewu

W miesiącu październiku 2003 roku rozpoczęte zostały prace remontowe zbiornika wodnego "Zalew". Poniżej będziemy się starali przedstawić fotograficzną dokumentację postępów prowadzonych prac, które obejmują:

• częściową wycinkę drzew i krzewów porastających brzegi zbiornika

• pogłębienie niecki zbiornika

• uformowanie brzegów

Zawodnicy naszego Koła  na przestrzeni 2003 roku startowali także w okręgowych i ogólnopolskich zawodach mistrzowskich, gdzie odnieśli znaczące sukcesy.

W dyscyplinie spinningowej kol. Robert Wawrzonek zdobył tytuł Mistrza Okręgu a kol. Józef Zöllner zajął III miejsce.

W rozegranych w ostatnich dniach sierpnia na rzece Wiśle Spinningowych Mistrzostwach Polski kol. Robert Wawrzonek wywalczył tytuł I indywidualnego wicemistrza Polski, a wraz z kolegami z drużyny Okręgu PZW Tarnobrzeg tytuł drużynowego Mistrza Polski.

Kol. Grażyna Łagoda zajęła II miejsce w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu w kategorii kobiet, a startujący w kategorii kadetów kol. Robert Kędzierski zajął III miejsce.

Należy także wymienić osiągnięcia kolegi Józefa Zöllnera – zwycięzcę klasyfikacji „Grand Prix” Okręgu PZW Tarnobrzeg w wędkarstwie spinningowym - zdobycie przez Niego tytułu „Wędkarza Roku” Okręgu PZW Tarnobrzeg oraz awans do spinningowej kadry Okręgu na 2004 rok.

Do spinningowej kadry okręgu, dzięki wytrwałym startom i ciułaniu punktów awansował także jeszcze jeden członek naszego Koła kol. Mazur Piotr.

ROK 2004

W dniach 15-16 kwietnia Prezes naszego Koła uczestniczył w wyprawie wędkarskiej "po wielkie dorsze!!!" Jak ilustrują fotografie wielkich dorszy nie było, ale Bałtyk przyjął uczestników w miarę przyjaźnie, humory wszystkim dopisywały, coś tam zostało złowione a jak przyszło "duże", to Prezesowi połamało kija - takie pierwsze koty za płoty w wyprawach na bałtyckie dorsze.

Najważniejsza rzecz zacząć, a na pewno przy okazji następnych wyjazdów będzie lepiej, o czym na pewno poinformujemy.

Towarzyskie Zawody Wędkarskie "Puchar Prezesów Koła"

Pierwszą w roku 2004 zorganizowaną przez Koło imprezą był "Puchar Prezesów Koła".

W zawodach wystartowało 19-tu zawodników, a puchary za zajęcie czołowych miejsc zdobyli:

miejsce I: Łagoda Grażyna,

miejsce II: Chmielowiec Marcin,

miejsce III: Urban Artur.

III Drużynowy Puchar Szkół pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba

III Drużynowy Puchar Szkół Koło nasze zorganizowało dnia 15.05.04 na zbiorniku "Jeziórko".

W zawodach wystartowało pięć drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne i średnie z terenu Miasta i Gminy.

Zwycięzcami zawodów została drużyna Gimnazjum nr 1 z Nowej Dęby. Miejsce drugie zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 2 z Nowej Dęby, a na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Gimnazjum z Majdanu Królewskiego.

Towarzyskie zawody wędkarskie dla młodzieży z okazji 50-lecia Koła

Dnia 23.05 zorganizowaliśmy zawody wędkarskie dla młodzieży wędkarskiej z okazji jubileuszu 50-lecia koła. W imprezie wystartowało 7-miu uczestników a puchary za zajęcie trzech czołowych miejsc odebrali:

I - Tomczyk Łukasz,

II - Kędzierski Robert,

III - Chmielowiec Marcin i Siciak Marcin.

W dniu 06.06 odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła. Zawody rozegrano na rzece Wiśle. Tytuły mistrzów Koła w wędkarstwie spławikowym w poszczególnych kategoriach zdobyli:

seniorzy - Suska Robert,

kobiety - Łagoda Grażyna,

juniorzy - Tomczyk Łukasz,

kadeci - Kędzierski Robert.

Spinningowe Mistrzostwa Koła

25.07 na rzece Wiśle zorganizowaliśmy Spinnignowe Mistrzostwa Koła. Tytuł mistrza koła w wędkarstwie spinningowym na rok 2004 zdobył kolega Zöllner Tomasz.

XIII Boleń Wisły im. St. Korczyńskiego

Ze względu na "wysoką wodę" i brak możliwości przeprowadzenia zawodów na rzece Wiśle imprezę przeniesiono na zbiornik zaporowy Chańcza.

W zawodach wystartowało 27-miu zawodników a czołowe trzy miejsca zajęli:

1. Strojek Grzegorz,

2. Wawrzonek Robert,

3. Ziober Jan.

Ciekawostką zawodów był amur ważący 13,200 kg złowiony na spinning przez kol. Józefa Zöllnera.

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu

W dniu 15.08 spinningowa reprezentacja Koła w składzie Zöllner Tomasz, Marcinko Sławomir i Czusz Krzysztof startowała w Spinningowych Mistrzostwach Okręgu gdzie zajęła II-gie miejsce zdobywając tytuł I-go drużynowego v-ce Mistrza Okręgu a w klasyfikacji indywidualnej Zöllner Tomasz zajął 4 miejsce.

Należy także dodać, że startujący jako reprezentant kadry Okręgu członek naszego koła Zöllner Józef indywidualnie zajął 5 miejsce.

Towarzyskie zawody spławikowe z okazji 50-lecia Koła

Dnia 04.09.2004 r. zorganizowaliśmy na osadniku "Jeziórko" towarzyskie zawody spławikowe z okazji jubileuszu 50-lecia powstania naszego Koła. W imprezie wystartowało 20 członków Koła, a czołowe lokaty zajęli:

1. Suska Robert,

2. Kędzierski Robert,

3. Markowicz Marcin.

Jak corocznie, dnia 12.09.2004 r. odbyły się zawody wędkarskie "Zawody Rodzinne". W imprezie ogółem udział wzięło 27 rodzin wędkarskich.

Pogoda na szczęście dopisała, humory uczestnikom także, a po czterogodzinnym wędkowaniu przyszedł czas na wspólne spotkanie przy ognisku i grillowanie.

Towarzyskie drużynowe zawody wędkarskie dla Kół Okręgu PZW Tarnobrzeg z okazji 50-lecia Koła

19.09.2004 r. na "Zalewie" w Nowej Dębie odbyły się towarzyskie drużynowe zawody wędkarskie zorganizowane przez nasze Koło dla Kół Okręgu PZW Tarnobrzeg z okazji jubileuszu 50-lecia powstania Koła PZW nr 12. W imprezie udział wzięło 15 dwuosobowych drużyn reprezentujących zaproszone Koła, a czołowe lokaty zajęły niżej wymienione drużyny: